Шукати в цьому блозі

середа, 14 жовтня 2015 р.

Щодо використання у 2015/2016 навчальному році навчальних програм


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАІНИ
ІНСТИТУТ МОДЕРНІЗАЦІІ ЗМІСТУ ОСВІТИ
№ 2.1/10-39 від 07 вересня 2015 року
Департаменти (управління) освіти і науки обласних,
Київської міської державних адміністрацій
Інститути післядипломної педагогічної освіти
Загальноосвітні навчальні заклади
Щодо використання у 2015/2016 навчальному році навчальних програм
На численні звернення педагогічних працівників спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів щодо використання у 2015/2016 навчальному році навчальних програм інформуємо.
Зміст освіти учнів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня, крім учнів з розумовою відсталістю, визначається Державним стандартом базової та повної загальної середньої освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.10.2011 р. № 1392. Навчання учнів зазначених закладів відбувається за підручниками розробленими для учнів загальноосвітніх шкіл.
Відтак, спеціальні загальноосвітні навчальні заклади ІІ ступеня, крім закладів для розумово відсталих дітей, можуть використовувати для 6-го класу програми загальноосвітніх шкіл, рекомендовані Міністерством освіти і науки України до використання у 2015/2016 навчальному році. Навчально-виховний процес має здійснюватися з урахуванням кількості годин, передбачених Типовими навчальними планами спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку (наказ МОН України від 22.04.2014 № 504), зі змінами, внесеними наказом МОН України від 19.06.2015 № 651.
Спеціальні загальноосвітні навчальні заклади для розумово відсталих дітей працюють за програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки України для використання у спеціальних загальноосвітніх навчальних закладах у 2015/2016 навчальному році (Лист МОН України № 1/9-397 від 18.08.2015).
Переліки рекомендованої літератури (в т. ч. навчальні програми) розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки України в рубриці "освіта дітей з особливими потребами" розділу "Освіта" (www.mon.gov.ua).
Директор       H. Б. Вяткіна

Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році Наказ МОН № 940 від 16.09.15 року


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
(Увага! До наказу внесено зміни згідно з наказом МОН №1050 від 8 жовтня 2015 року)
№ 940 від 16 вересня 2015 року
Про проведення державної підсумкової атестації
учнів (вихованців) у системі загальної середньої
освіти у 2015/2016 навчальному році
Відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 30 грудня 2014 року № 1547, зареєстрованого 
в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2015 року за № 157/26602 НАКАЗУЮ:
1. Провести з 10 по 20 травня 2016 року державну підсумкову атестацію випускників загальноосвітніх навчальних закладів І ступеня з трьох предметів.
2. Провести з 1 по 10 червня 2016 року державну підсумкову атестацію випускників загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня з трьох предметів.
3. Провести з 16 по 30 травня 2016 року державну підсумкову атестацію випускників загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеня з трьох предметів у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
4. Затвердити переліки навчальних предметів, з яких проводиться державна підсумкова атестація, що додаються.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на 
заступника Міністра Полянського П. Б.
Міністр       Сергій Квіт
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки України
16.09.2015 року № 940
Перелік
навчальних предметів, з яких проводиться державна підсумкова атестація випускників загальноосвітніх навчальних закладів І ступеня у 2015/2016 навчальному році
№ з/п
Назва навчального предмету
1.
Українська мова
2.
Літературне читання
3.
Математика

Перелік
навчальних предметів, з яких проводиться державна підсумкова атестація випускників загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня у 2015/2016 навчальному році
№ з/п
Назва навчального предмету
Примітка
1.
Українська мова

2.
Математика

3.
Українська література
Випускники проходять ДПА з одного з зазначених предметів, який обирається педагогічною радою навчального закладу.
Зарубіжна література
Іноземна мова
Історія України
Всесвітня історія
Правознавство. Практичний курс
Географія
Біологія
Хімія
Фізика
Інформатика
Мова національної меншини*
Інтегрований курс «Література»*

*Для випускників загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням або вивченням мов національних меншин
Перелік
навчальних предметів, з яких проводиться державна підсумкова атестація випускників загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеня у 2015/2016 навчальному році
№ з/п
Назва навчального предмету

Примітка
1.
Українська мова

2.
Іноземна мова

3.
Математика
Випускник має право обрати один із зазначених предметів незалежно від профілю навчального закладу
Історія

Директор департаменту       Ю. Г. Кононенко

МОН: шкільний іспит з іноземної мови не заважатиме вступу


Обов’язковий іспит з іноземної мови у 2016 році не стане перешкодою для вступу до вищих навчальних закладів. Про це йдеться у роз’ясненні Міністерства освіти і науки щодо поєднання державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання в 2016 році.

Зокрема, у відомстві, посилаючись на позитивний досвід поєднання державної підсумкової атестації та ЗНО з української мови у старшій школі, зазначають, що практика загальнообов’язкових іспитів у форматі "ЗНО+ДПА" буде розширена.

У МОН нагадують, що 2016 році всі учні-випускники 11 класу складатимуть об’єднанні тести з трьох предметів – української мови та літератури, іноземної мови та математики або історії (на вибір).

Серед позитивних сторін об’єднання ДПА і ЗНО у міністерстві називають можливість випускників зосередитися на підготовці саме до ЗНО, не витрачаючи час та зусилля на складання випускного іспиту.

Окрім того, зазначають у Міносвіти, поєднання ЗНО та ДПА дало можливість більш об’єктивно оцінити знання випускників і виключити суб’єктивний фактор в оцінюванні.

"Це дозволило отримати загальну картину рівня підготовки наших учнів з предмета "Українська мова та література", а отримані результати є надзвичайно важливими для формування освітньої політики в середній школі", - йдеться у роз’ясненні МОН.

У МОН також наголошують, що побоювання випускників шкіл про те, що результат тесту "ДПА+ЗНО" з іноземної мови буде обов’язковим для вступу і може завадити випускникам не відповідають дійсності.

"Ці твердження не відповідають дійсності – шанси стати студентами у випускників 2016 року будуть такими ж самими, як і у випускників 2015 року. Результат ЗНО з іноземної мови матиме значення тільки для тих абітурієнтів, які обиратимуть відповідні університети та спеціальності, де знання іноземної мови є критично важливим і зазначене в правилах прийому – наприклад, при вступі на спеціальність "англійська мова та література", - зазначають у Міносвіти.

Також у відомстві повідомляють, що результати випускного іспиту з іноземної мови, проведеного у формі ЗНО, покажуть, яким є справжній рівень знань у тих чи інших навчальних закладах України.

"Це необхідно, в першу чергу, для того, щоб виробити відповідну політику у сфері вивчення іноземних мов в українських школах та покращити якість викладання цих предметів, адже знання іноземної мови є надзвичайно важливим для подальшого навчання та успішної кар’єри наших випускників", - йдеться у роз’ясненні Міністерства освіти і науки.

Україна перейде на контрактну форму роботи з учителями


Новий закон про освіту передбачатиме запровадження контрактної форми роботи для працівників школи, яка має забезпечити систему стимулів для найсильніших учителів. Про це заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк під час зустрічі з директорами столичних шкіл.

За його словами, різниця між українською системою навчання в середній школі і західною, полягає в тому, що основним в українській системі є "вчити".

"В іноземній системі навчання основне – це думати. І доки ми не переключимося на цю функцію, - до того моменту ми не зможемо мати реального прогресу. Наших дітей треба навчити думати», - наголосив Яценюк.

Він повідомив, що закон про освіту має передбачати додаткову автономію для директора середньої школи. За його словами, йдеться насамперед про адміністративну й організаційну автономію.

Також, за словами прем’єра, необхідно запровадити контрактну форму роботи для працівників школи.

"Учитель чи директор, який підписав контракт, повинен чітко розуміти, які цілі повинен досягнути", - зазначив Яценюк.

"Контрактна форма і новий закон повинен забезпечити систему стимулів для найсильнішого вчителя. Система стимулів проста і зрозуміла - чим кращі в тебе критерії виконання, тим більше грошей ти заробляєш", - підкреслив він.

Уряд розроблятиме програму навчання англійської


Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк повідомив, що Україна може звернутися до урядів США та Великої Британії з проханням у сприянні в розробці широкої програми навчання англійської мови в українських школах.

Про це він сказав під час зустрічі з директорами столичних шкіл, в ході якої також було обговорено питання виділення додаткових навчальних годин для вивчення англійської мови в школах.

За словами прем’єра, збільшення годин на вивчення англійської є серйозним геополітичним рішенням.
"Це серйозне геополітичне рішення", - підкреслив Яценюк, зазначивши, що необхідно звернутися до урядів США та Великої Британії посприяти у розробці широкої програми навчання англійської мови.

Як відомо, з метою привернення більшої уваги учнів та вчителів до вивчення англійської у школах, Міністерством освіти і науки ухвалено рішення про обов’язковий іспит з англійської, що складатимуть усі випускники шкіл у 2015/16 навчальному році.

У МОН пояснили, чому іспит з іноземної мови віддано школам


Проведення державної підсумкової атестації з іноземної мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання скасоване у зв'язку з тим, що УЦОЯО не має можливості перевірити навички говоріння у випускників.

Так у своєму Facebook пояснює причину скасування проведення ДПА у формі ЗНО з іноземної мови перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

"Щодо паніки про скасування обов'язкового ЗНО з іноземної мови: без паніки! Початково повідомлялось, що у 2016 році обов'язковою буде державна підсумкова атестація у форматі ЗНО. Це не скасовується: на ДПА будуть використовуватись тести подібні до ЗНО", - пише Совсун.

"Проте ДПА включає в себе ще два елементи - аудіювання і говоріння, яких в ЗНО не було. Апробацію проведення масового аудіювання так само УЦОЯО забезпечить під час ДПА, а от говоріння у цьому році УЦОЯО перевірити не може - тому це робитимуть школи", - зазначила заступник міністра освіти і науки Інна Совсун, підкресливши, що для вступу до ВНЗ зовнішнє оцінювання буде проходити у форматі 2015 року.

Випускний іспит з англійської у формі ЗНО скасовано



Міністерством освіти і науки прийнято рішення про відміну проведення державної підсумкової атестації учнів 11 класів з іноземної мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Відповідний наказ підписано міністром освіти і науки Сергієм Квітом.

Згідно із затвердженими змінами, державна підсумкова атестаціїя з іноземної мови у 2015/16 навчальному році залишиться обов’язковою, однак буде проведена навчальними закладамисамостійно і не у формі ЗНО.

Інші два предмета державної підсумкової атестації учнів 11 класів (українська мова та математика / історія України) будуть проведені у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

У МОН зазначають, що таке рішення ухвалене враховуючи звернення громадських організацій, батьків та учнів.

Також наказом міністерства розширено період проведення ДПА в 11-х класах. Випускні іспити відбудуться з 5 до 30 травня.

Спеціальності на які потрібно сертифікат ЗНО з української літератури

Кому потрібні сертифікати ЗНО з української літератури