Шукати в цьому блозі

субота, 14 березня 2015 р.

Наказ "Про узагальнення системи роботи вчителя з анг.мови"


НАКАЗ

0_ березня  201_ року                                                        № __                                                                 
                      
Про узагальнення системи роботи
вчителя англійської мови
ПІП
Протягом 2014-2015н.р. вивчалась система роботи вчителя англійської мови ПІП. Узагальнення проводилось на підставі відвіданих уроків, перевірки шкільної документації, учнівських зошитів і словників, усного мовлення та аудіювання учнів.
Вчитель ПІП має високу науково – теоретичну підготовку, на високому рівні  володіє методикою викладання предмету. Забезпечує умови для засвоєння учнями освітніх програм на рівні обов'язкових державних вимог. Уроки проводить з ура­хуванням вікових та психологічних особливостей учнів, відповідно до сучасних вимог організації освітнього процесу. Календарно-тематичне планування складене з урахуванням методичних рекомендацій щодо викладання предмету в 2014-2015 н.р., навчальна програма з англійської мови  виконується в повному обсязі, як в теоретичній так і в практичній частині.
Вивчаючи класний журнал, встановлено, що вчитель постійно проводить поточне оцінювання знань учнів, на підставі якого виставляється тематичний бал після закінчення вивчення теми. Семестрове оцінювання, відповідно до методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки, проводить ПІП з 4 видів мовленнєвої діяльності в кінці семестру. Систематично перевіряє учнівські зошити, приділяє велику увагу роботі над помилками з метою підвищення грамотності учнів. Оцінки за ведення зошита виставляються  один раз в місяць в класний журнал, за ведення словників-один раз на семестр. Записи в класному журналі проводяться відповідно до вимог Інструкції з ведення класних журналів в 5-11 класах.
Аналіз поурочних планів  відображає роботу вчителя, щодо виконання навчальної програми і засвідчує ретельність  підготовки до уроків і системність у плануванні різних типів уроків, застосуванні активних форм роботи з  формування комунікативних компетентностей учнів. Зміст і структура уроків відповідають поставленій меті і типу даного уроку. Під час вивчення певного розділу використовує різні типи уроків, проте основним залишається – комбінований урок. Застосовуються на уроках нові інтерактивні технології, елементи нестандартних уроків (урок-рольова гра, урок-подорож, урок-репортаж).
Більшість відвіданих уроків  характеризуються мовленнєвою спрямованістю, що сприяє формуванню чотирьох її видів: слухання, говоріння, читання, письма. Вивчення усіх видів мовленнєвої діяльності відбувається інтегровано. Види діяльності на уроках обираються вчителем з урахуванням мети і завдань, вікових особливостей учнів. Так, у початкових класах будує уроки таким чином, що вони набувають розвивального  характеру, в процесі яких одні види діяльності переходять в інші, вміло проводиться інтегрування англомовної діяльності з різними видами практичної: руховою, ігровою. У старших класах  ПІП приділяє увагу підвищенню змістовності мовлення учнів, спонукає учнів до висловлення особистого ставлення до проблеми, що обговорюється. Уроки  характеризуються практичною орієнтацією: на них переважає вправляння у спілкуванні над повідомленням знань. Проте вчителеві необхідно більше  в старших класах  використовувати творчо-пошукові та проблемні методи навчання, які б спонукали учнів до розвиваючого навчання.. З метою об’єктивного оцінювання навчальних досягнень кожного учня систематично застосовувати індивідуально-диференційований підхід до домашніх завдань учнів
Вчитель працює над проблемою «________________________________________». ПІП вдало використовує на уроках ситуативні та тематичні малюнки, картини для парної  та  індивідуальної роботи. При вивченні теми « The Future  Indefinite Tense » вчитель використала гру «Be the Last…» на етапі закріплення знань учнів . В  7 класах у вступній  частині організаційного етапу уроку проводяться  ситуативні ігри, де учні висловлюють свої думки із заданої  вчителем теми, що дозволяє розвивати навички спонтанного діалогічного та монологічного мовлення .  Дуже вміло  ПІП використовує інтерактивні прийоми, форми навчальної діяльності учнів, що значно підвищує питому вагу самостійної роботи школярів, активізує їхню розумову і пізнавальну діяльність. Пріоритет надає комунікативно спрямованим завданням і вправам, які забезпечують оволодіння мовою як засобом спілкування. Поряд із цим не ігноруються мовні вправи, що сприяють засвоєнню нормативного мовлення фонетично, лексично і граматично. Широко практикує завдання, які вимагають самостійності, вміння учнів комбінувати матеріал залежно від потреб мовленнєвої ситуації.  Тематичні ігри, індивідуальні та колективні творчі завдання, які вносять елемент нестандартності підвищують зацікавленість учнів у вивченні предмету. 
Вчитель ПІП до уроків готується добросовісно, виготовляє роздаткові та диктатичні матеріали, проводить лексичні та фонетичні хвилинки.
ПІП приймає активну участь у методичній роботі, яка проводиться в школі та місті. У 2013 році  ПІП очолювала  роботу шкільного методичного об’єднання вчителів іноземної мови, член журі міських олімпіад з англійської мови. Виступаючи на засіданнях методичного обєднання вчителів іноземної мови часто  вносить свої  пропозиції щодо вдосконалення навчально –виховного процесу в школі.
Бере активну участь у роботі міського методичного об’єднання. Приймала участь у підготовці таких міських заходів: у 201_-201_н.р.  «Зустріч з класиком американськї літератури Марком Твеном та його героями»,у 201_-201_н.р.  «Рандеву з літературними героями епохи Діккенса». У листопаді 201_ році провела  відкритий урок для вчителів міста на тему: «Здоров’я – головне багатство».
 ПІП постійно працює над підвищенням свого фахового   та  професійного рівня, велику увагу приділяє самоосвіті, ділиться досвідом своєї роботи із молодими вчителями   англійської мови. Систематично приймає участь в семінарах, зокрема : була учасником обласного семінару-тренінгу ОUP Біл Баулер «Викладання англійської мови у початковій школі»(24.03.201_р.), учасник семінару «Використання інноваційних технологій навчання у методиці викладання англійської мови»(08.12.2011р.), взяла участь у семінарі «Як досягнути максимальних результатів на заключному етапі навчання англійської мови»(23.02.201_р.), учасник семінару «Навчання читання в початковій школі»(26.04.201_р.).
Як класний  керівник _ класу,  ПІП відповідально ставиться до виконання своїх посадових обов’язків. Взаємовідносини з педагогами, учнями та батьками  будуються на засадах взаємоповаги , довіри, тісної співпраці.
Виходячи із вищезазначеного,

НАКАЗУЮ:
1.  Заступнику директора з виховної роботи ПІП.:
1.1. Узагальнити досвід роботи вчителя англійської мови ПІП.  з проблеми  «________________________________».
1.2. Забезпечити використання методичних матеріалів з даної проблеми в   практиці роботи вчителів школи.
1.3.Заслухати питання про вивчення системи роботи вчителя на засіданні педагогічної ради школи в березні 201_р.
2. Вчителю англійської мови ПІП
2.1. Підготувати на засідання педагогічної ради школи виступ  з методичної   проблеми «_______________________________________________».
2.2. Ширше використовувати творчо-пошукові та проблемні методи навчання, які б спонукали учнів до розвиваючого навчання.
3.Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор школи                                                                           ПІП

З наказом ознайомлені:
____________________                                             ______________________
____________________                                             ______________________
____________________                                             ______________________
____________________                                             ______________________



1 коментар:

  1. Дуже дякую! Цінний наказ. Для співпраці пропоную відвідати мій сайт: http://paperomaniyscho.ucoz.ua/

    ВідповістиВидалити

Спеціальності на які потрібно сертифікат ЗНО з української літератури

Кому потрібні сертифікати ЗНО з української літератури